Okolo Klíčavy

Dobrý den, na této stránce se dosud pracuje, zakladatelem a dosavadním pořadatelem závodu Okolo Klíčavy je Jiří Urbánek, závod proběhl zatím dvakrát, a to v letech 2000 a 2001. Budoucnost tohoto závodu je nejistá, protože Jirka se odstěhoval z Kladna a má také podstatně méně času, takže je otázka, zda se bude letos v září konat, když teď třikrát nebylo nic.

Trasa Klíčavy je krásná a poměrně náročná, startuje se v kopci nad Zbečnem směrem jakoby na Křivoklát. Jede se však stále doprava, ve středu objížděného okruhu je vodní nádrž Klíčava, odtud název. První polovina je prakticky pořád do kopce, druhá polovina okruhu prakticky pořád z kopce. Jeden okruh měří 31 km, muži jedou tři okruhy, tedy 93 km, ženy dva, tedy 62 km. Jediná kontrola je v prostoru startu a cíle (protože není kudy si to zkrátit :-). Jsou udíleny medaile a další příjemné předměty.

Pokud vás tato akce, která je vynikající prověrkou cyklistické výdrže, zaujala, můžete usilovat o její znovuzrození. Ozvěte se!

Motivačním filmem pro tuto akci by mohl být třeba film American Flyers (v ČR Vítězové), který ačkoli asi neosloví členy filmových klubů, je považován za jeden z nejpůsobivějších hraných filmů z cyklistického prostředí. Křivoklátsko sice není Colorado, ale určité podobnosti (třeba jízda na kole) se tam opravdu najdou!

podrobnější údaje o časech v jednotlivých závodech budou doplněny během léta

zatím alespoň pořadí

mapa okruhu menší

mapa okruhu větší (čekej do tmy)