REKORDY ZÁVODU CORUNDMAN

Corundman není závod, při kterém jde o rekordy, ale pokud to některé z vás zajímá, můžete se podívat, jaké rekordy platí po 7. ročníku (C2004; jinak žebříček podle průměrné rychlosti v disciplínách najdete zde):

Rekordy psané černě již nelze překonat, neboť zanikly podmínky, za kterých bylo rekordů dosaženo.

Celkový čas

Jde o problematickou kategorii, protože se v průběhu let vyskytly tři různé délky plavání (0,25 km; 0,5 km; 1 km), dvě délky kola (55,2 km; 50,3 km), v případě mužů i dvě délky běhu (7,5 km; 10 km), takže celkový čas lze poměřovat buď za předpokladu přepočítání časů disciplín na stávající standard (0,5 – 50,3 – 10 pro muže a 0,5 – 50,3 – 7,5 pro ženy), což však vede k žebříčkům pouze teoretickým, nebo lze sestavit žebříčky z těch výkonů, které se konaly za stejných podmínek. Na této stránce jsem zvolil druhou variantu.

Délky disciplín v jednotlivých letech:

rok

muži

ženy

1998

1 – 55,2 – 7,5

1 – 55,2 – 7,5

1999

0,5 – 55,2 – 7,5

0,5 – 55,2 – 7,5

2000

0,5 – 55,2 – 7,5

0,5 – 55,2 – 7,5

2001

0,25 – 50,3 – 10

0,25 – 50,3 – 7,5

2002

0,5 – 50,3 – 10

0,5 – 50,3 – 7,5

2003

0,5 – 50,3 – 10

0,5 – 50,3 – 7,5

2004

0,5 – 50,3 – 10

0,5 – 50,3 – 7,5

v kombinaci 1 – 55,2 – 7,5 muži je držitelem rekordního celkového času Petr Bušek: 3:12:00
v kombinaci 1 – 55,2 – 7,5 ženy je držitelkou rekordního celkového času Lucie Benešová (Stráníková): 4:10:50

nutno ovšem dodat, že oba bloudili ne vlastní vinou a ne vinou pořadatelů.

v kombinaci 0,5 – 55,2 – 7,5 muži je držitelem rekordního celkového času Jiří Urbánek: 2:36:56
v kombinaci 0,5 – 55,2 – 7,5 ženy je držitelkou rekordního celkového času Marta Spilková: 2:59:28

Čtyři výše uvedené rekordy zůstanou pravděpodobně nepřekonány, protože trasa kola byla změněna. Jinak je tomu ale u těchto rekordů:

v kombinaci 0,25 – 50,3 – 10 muži je držitelem rekordního celkového času Jiří Urbánek: 2:31:39
v kombinaci 0,25 – 50,3 – 7,5 ženy je držitelkou rekordního celkového času Vítězslava Chrpová: 3:11:06

v kombinaci 0,5 – 50,3 – 10 muži je držitelem rekordního celkového času Filip Kahoun: 2:34:10
v kombinaci 0,5 – 50,3 – 7,5 ženy je držitelkou rekordního celkového času Marta Spilková: 3:02:15

 

Plavání

muži
0,25 km uplaval zatím nejrychleji v roce 2001 Václav Urbánek: 0:05:03
0,5 km uplaval zatím nejrychleji v roce 2003 Filip Kahoun: 0:08:45
1 km uplaval nejrychleji v roce 1998 Pavel Beneš: 0:21:59

ženy
0,25 km uplavala zatím nejrychleji v roce 2001 Vítězslava Chrpová 0:05:20
0,5 km uplavala zatím nejrychleji v roce 2003 Marta Spilková: 0:10:39
1 km uplavala nejrychleji v roce 1998 Lucie Benešová (Stráníková): 0:25:35

 

Kolo

muži
55,2 km zajel a dvě depa absolvoval nejrychleji v roce 2000 Jiří Urbánek: 1:46:48
50,3 km zajel a dvě depa absolvoval zatím nejrychleji v roce 2003 Luděk Krátký: 1:38:51

ženy
55,2 km zajela a dvě depa absolvovala nejrychleji v roce 2000 Marta Spilková: 2:05:05
50,3 km zajela a dvě depa absolvovala zatím nejrychleji v roce 2002 Marta Spilková: 2:00:51

 

Běh

muži
7,5 km překonal nejrychleji v roce 1999 Daniel Hartl: 0:36:11
10 km překonal zatím nejrychleji v roce 2003 Martin Škvor: 0:42:12

ženy
7,5 km překonala zatím nejrychleji v roce 2000 Marta Spilková 0:43:15

 

Věk

nejmladší účastníci byli v roce 2001 Jan Ovečka a v roce 2003 Vojtěch Toms: 17 let
nejstarším účastníkem byl v roce 2004 Arnošt Toms: 50 let

mimo závod byla nejmladší účastnicí Zuzana Straková v roce 2004: 11 let

 

Počet závodníků

nejméně závodníků startovalo v 1. ročníku v roce 1998: 11 závodníků (z toho 1 žena)
nejvíce závodníků startovalo v 6. ročníku v roce 2003: 30 závodníků (z toho 5 žen)

 

Počet účastí v závodě

nejvícekrát, a to 5krát, startovali Daniel Hartl a Pavel Strnad