Tátové od rodin

Mámy od rodin

Asi pro vás nebude tajemstvím, která pro kterou část závodníků je určena tato stránka (a její případné satelity). Ano, již delší dobu existují v pravidlech Corundmana kategorie muži s dětmi, ženy s dětmi, ale je pravda, že tyto kategorie nebyly vyhlašovány ani oceňovány. Bylo tomu tak zaprvé proto, že jsem toho měl dost i tak, počítání výsledků bylo vždy problémem i bez této kategorie, zadruhé k tomu docházelo díky lidem, kteří se přihlašovali na poslední chvíli, a o tom, že mají dítě/děti, jsem se dozvěděl často až z přihlášek vyplněných na startu.

Proč jsme zavedli tuto kategorii? Existují v zásadě dvě skupiny lidí: výkonní dvacátníci, svobodní a s dostatečným časem na trénink, často ještě studenti; a jako druhá skupina pak třicátníci a čtyřicátníci, kteří mají děti, pracují, čas na sport hledají již trochu složitěji a jejich výkony již někdy nejsou tak oslnivé. Ano, je to velmi hrubé dělení, ze kterého se vyčlení řada výjimek, ale to důležité je zde vidět: ačkoli se závodníci ve věku kolem pětatřiceti umísťují zpravidla ve druhé polovině výsledkové listiny, zasluhují minimálně stejné ocenění jako ti na vyšších postech. A protože jsem tuto akci vytvářel hlavně pro lidi, kteří bojují s BREAKPOINTEM a hledají nějakou motivaci pro pravidelný pohyb, je pochopitelné, že by měli být oceněni ve své kategorii právě ti, kteří breakpointem prošli více či méně úspěšně (ti neúspěšní tu zatím nestartují...).

Není však vyloučeno, že někteří tátové a mámy budou stát na stupních vítězů, takže dostanou medaili za umístnění v absolutním pořadí a ještě ocenění v této nové kategorii. Ale proč ne, komu čest, tomu čest. Kdo je ve stejné situaci, jistě bude umět ocenit takový výkon. Ostatní mohou pár let počkat.

Věřím, že závod touto kategorií dostane nový rozměr, ačkoli půjde o kategorii vedlejší. Ceny budou opět udělovány prvním třem tátům a prvním třem mámám.

Martin Rybář v cíli C2002,
foto Miroslav Skřítek

zpět na hlavní stránku